آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3534
 بازدید امروز : 63
 کل بازدید : 89905
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0.5772
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی کلمه عبور]
معرفی کمیته تحقیقات دانشجویی

 

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

کمیته تحقیقات دانشجویی واحدی است که در جهت تسهیل تحقیقات و پژوهش های دانشجویی تاسیس گردیده است. کمیته های تحقیقات دانشجویی با هدف آشنا سازی دانشجویان جوان با مساله پژوهش و آموزش پژوهش به صورت علمی و همچنین تربیت پژوهشگران آینده در محیطی علمی و صمیمی تشکیل گردیده اند.
این واحدهای تحقیقاتی در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تاسیس گردیده اند و هر یک در سطح کشور عضو یکی از شبکه های همکار می باشند. این شبکه ها شامل شبکه های همکار تهران، شمال، مرکز، شرق، غرب و جنوب می باشند. کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عضو شبکه همکار جنوب می باشد. این شبکه شامل کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی یاسوج، شیراز، فسا، جهرم، بندرعباس، بوشهر، پردیس بین المللی کیش، اهواز و دزفول می باشند که هر ماه یک بار جلسات این شبکه به طور منظم برگزار می گردد. در پایان هر سال تحصیلی و معمولا در تیر ماه در مورد ریاست این شبکه (focal point) تصمیم گیری می شود که در سال 1391 دکتر محمدیان پناه سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصمیم اعضا به عنوان رئیس شورای راهبردی کمیته های تحقیقات دانشجویی شبکه همکار جنوب انتخاب گردیدند. همچنین از تیرماه سال 1389 به مدت دو سال ریاست این شبکه بر عهده دکتر رضا محمودی سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بوده است.
کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دارای واحد هایی است که بر حسب نیاز در این کمیته تشکیل گردیده اند. در پایان این واحد ها و وظایف هر یک به اختصار شرح داده خواهند شد:
-          واحد پژوهش: وظیفه عمده ی این واحد مدیریت طرح های پژوهشی ارائه شده به کمیته تحقیقات دانشجویی می باشد. این واحد موظف است پس از تعیین 3 داور برای هر طرح تحقیقاتی، پروپوزال آن طرح ها را برای داور مربوطه ارسال و پس از پاسخدهی داور، موارد متذکر شده توسط داور را به ارائه دهنده طرح اعلام نماید تا ایشان نسبت به اصلاح موارد اقدام نماید. در پایان این روند و پس از اصلاح طرح توسط ارائه دهنده واحد پژوهشی موظف است نسبت به تشکیل جلسه شورای پژوهشی و تصمیم گیری نهایی در مورد طرح تحقیقاتی اقدام نماید.
 
-          واحد کارگاه: این واحد با هدف آموزش به دانشجویان تشکیل گردیده است. واحد کارگاه موظف است کارگاههای آموزشی تحقیقاتی شامل پروپوزال نویسی، روش تحقیق، مقاله نویسی، جست و جو در بانک های اطلاعاتی، تفکر نقاد و خلاقانه و به طور کلی کارگاههای مرتبط با پژوهش را برگزار کند.
 
-          واحد مجله: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دارای مجله داخلی با نام "چشم انداز" می باشد. فعالیت واحد مجله در واقع چاپ فصلنامه چشم انداز مي باشد.
 
-          واحد روابط عمومي: امروزه ارتباطات نقش عمده اي در پيشبرد اهداف و فعاليت هاي بشر دارد. وظايف روابط عمومي مديريت ارتباطات كميته تحقيقات دانشجويي با معاونت پژوهشي، ارتباط بين واحد ها، ارتباط با شبكه همكار جنوب و ديگر شبكه هاي همكار مي باشد.
 
-          واحد IT:  اين بخش يكي از نوپاترين بخش هاي كيمته تحقيقات است كه وظايف متعددي را بر عهده دارد.از جمله آنها مي توان به موارد زير اشاره كرد:
 
1.مديريت سايت كيمته تحقيقات و اطلاع رساني فعاليت هاي كميته تحقيات از طريق شبكه اينترنت و ارتباط كميته با سراسر كشور از طريق سايت
2. برگزاري كلاس هاي آموزشي مرتبط با كامپيوتر و اينترنت
3.رفع مشكلات كامپيوتري كميته تحقيقات دانشجويي و اساتيد و دانشجويان
4.همكاري با بخش هاي ديگر و همچنين شركت در همايش ها و كنگره ها تحت عنوان واحد IT
5.معرفي اساتيد و دانشجويان پژوهشگر و همچنين مراكز تحقيقاتي دانشگاه
 
  
  

سه شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٦
لینک های مفید
مقالات پژوهشی

مرجع تخصصی فیلم آموزشی پزشکی

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد .