آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5902
 بازدید امروز : 46
 کل بازدید : 147703
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.7800
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
معرفی کمیته تحقیقات دانشجویی


کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
سابقه کمیته تحقیقات
کمیته تحقیقات دانشجویی واحدی است که در جهت تسهیل تحقیقات و پژوهش های دانشجویی تاسیس گردیده است. کمیته های تحقیقات دانشجویی با هدف آشنا سازی دانشجویان جوان با مساله پژوهش و آموزش پژوهش به صورت علمی و همچنین تربیت پژوهشگران آینده در محیطی علمی و صمیمی تشکیل گردیده اند.
این واحدهای تحقیقاتی در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تاسیس گردیده اند و هر یک در سطح کشور عضو یکی از شبکه های همکار می باشند. این شبکه ها شامل شبکه های همکار تهران، شمال، مرکز، شرق، غرب و جنوب می باشند. کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عضو شبکه همکار جنوب می باشد. این شبکه شامل کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی یاسوج، شیراز، فسا، جهرم، بندرعباس، بوشهر، پردیس بین المللی کیش، اهواز و دزفول می باشند که هر ماه یک بار جلسات این شبکه به طور منظم برگزار می گردد. در پایان هر سال تحصیلی و معمولا در تیر ماه در مورد ریاست این شبکه (focal point) تصمیم گیری می شود که در سال 1391 دکتر محمدیان پناه سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصمیم اعضا به عنوان رئیس شورای راهبردی کمیته های تحقیقات دانشجویی شبکه همکار جنوب انتخاب گردیدند. همچنین از تیرماه سال 1389 به مدت دو سال ریاست این شبکه بر عهده دکتر رضا محمودی سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بوده است.
کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دارای واحد هایی است که بر حسب نیاز در این کمیته تشکیل گردیده اند. در پایان این واحد ها و وظایف هر یک به اختصار شرح داده خواهند شد:

کارگروه ها:

1-    اطلاعات و فناوری (it)

2-    پژوهشی

3-    کارگاه ها

4-    گروه های پژوهشی

5-    روابط عمومی

6-     همایش ها و کنگره ها

7-    مجله

 

معرفی وشرح وظایف:

 

کارگروه اطلاعات و فناوری (it):

مسئول: خانم فاطمه السادات نجیبی - دندان پزشکی 96

1-مديريت سايت كيمته تحقيقات و اطلاع رساني فعاليت هاي كميته تحقيات از طريق شبكه اينترنت و ارتباط كميته با سراسر كشور از طريق سايت

2- برگزاري كلاس هاي آموزشي مرتبط با كامپيوتر و اينترنت

3-رفع مشكلات كامپيوتري كميته تحقيقات دانشجويي و اساتيد و دانشجويان

4-همكاري با بخش هاي ديگر و همچنين شركت در همايش ها و كنگره ها تحت عنوان واحد IT

5-معرفي اساتيد و دانشجويان پژوهشگر و همچنين مراكز تحقيقاتي دانشگاه

 

 

 

 

کارگروه گروه های پژوهشی:

مسئول: محمد مهدی امینی - پزشکی 96

 

گروهک های پژوهشی به معنای واقعی کلمه یعنی گروه های کوچک پژوهشی که هدف اصلی ان تشکیل گروه های چند نفری پژوهشی و تحقیقاتی از رشته های مختلف دانشگاه است که با همکاری یکدیگر به ارائه ی طرح های تحقیقاتی می پردازند تا هم از امتیاز طرح های تحقیقاتی و حضور در کنگره ها بهره مند شوند و هم از تجربه حضور در کار، گروهی و ایده های افراد همکار نهایت استفاده را ببرند.

 

 

کارگروه روابط عمومی

مسئول: فرزاد فرزامی فر - علوم آزمایشگاهی 96

  در این کارگروه سعی بر آن است که دانشجویان با کمیته ی تحقیقات دانشجویی آشنا و مزایای حضور در آن را بشناسند.

این کارگروه وظیفه ی ثبت نام از دانشجویان ، دریافت گزارش سایر کارگروه ها و تسلیم آن به دبیر کمیته و کارهای مربوط به نامه نگاری ها و دفتر داری را به عهده دارد.

این کارگروه متشکل از ده عضو از دانشجویان دانشگاه هست که زیر نظر مسئول روابط عمومی می باشند.

با کمک این کارگروه و اعضای آن شما میتوانید از محل برگزاری کارگاه ها و زمان آن آگاه باشید و همچنین میتوانید از تصمیمات جدیدی که در شورای مرکزی گرفته میشود آگاهی یابید.

 

 

 

کارگروه همایش ها و کنگره ها :

مسئول: امیر محمد محمدی آزاد - رادیولوژی 96

-كمك به سياستگذاري ، برنامه ريزي و انجام فعاليت هاي لازم به منظور ارتقاي كمي و كيفي همايش هاي كميته هاي تحقيقات دانشجويي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور با بهره گيري از تمامي ظرفيتها وتجربه هاي داخلي و خارجي گردآوري تجارب وسوابق كنگره ها و همايش هاي برگزار شده ي پيشين به منظور استفاده و بهره مندي از آنها در ساير كنگره هاي بين المللي ، كشوري و شبكه اي  گردآوري نظرات ، و انتقادات پيشكسوتان و صاحب نظران كميته تحقيقات دانشجويي در راستاي برگزاري هرچه بهتر كنگره هاي بين المللي ، كشوري و شبكه اي

ارتقا ، يكسان سازي واستاندارد كردن فرآيند انتخاب مقالات ارائه شده در كنگره ، شاخص داوري و نيز قانونمند شدن نحوه ي انتخاب مقالات برتر همياري با دانشگاه ميزبان كنگره ساليانه دانشجويي و كنگره هاي شبكه هاي كميته تحقيقات دانشجويي در هر سال

ارزيابي كنگره ها و همايش هاي دانشجويي برگزار شده  تهيه و تدوين آئين نامه انتخاب داوران همايش هاي ساليانه و بين المللي و پيشنهاد به كميته كشوري تحقيقات دانشجويي جهت تصويب  اجراي تدابير هدايتي و نظارتي شوراي سياستگزاري تحقيقات دانشجويي بر كنگره هاي سالانه تحقيقات دانشجويي ( منطبق بر شرح وظايف شوراي سياست گزاري )

-تدوین برنامه های گردشگری

-برنامه ریزی و اجرای برنامه های علمی- تحقیقاتی

 

 

کارگروه کارگاه ها:

مسئول:علی کاظمی - دندانپزشکی 96

کارگروه کارگاه ها یکی از قسمت های مهم کمیته تحقیقات می باشد ک اعضای آن تمام سعی و تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر و مفیدتر کارگاه های آموزشی( اعم از پروپزال نویسی،سرچ، end not ، spss، و...) میکنند که نتیجه این کارگاه های آموزشی آماده سازی افراد توانمند و زبده در زمینه پژوهش و مقالات می باشد.

 

 

 

 

 دبیر : 

کورش نیک آئین - پزشکی 95

 

 

 

-       

چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
لینک های مفید

 

مقالات پژوهشی

مرجع تخصصی فیلم آموزشی پزشکی

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می باشد .